Новий підрозділ петрофізики в Мічоакані

Морелія, Мічоакан. 14 листопада 2018 року (інформаційне агентство Conacyt).- Нова лабораторія петрофізики в штаті Мічоакан допоможе у вивченні властивостей породи. Група була розроблена та впроваджена у співпраці з Національною школою вищих досліджень (ENES), підрозділом Морелії, Інститутом геофізики Національного автономного університету Мексики (UNAM), підрозділом Мічоакан та науково-дослідним інститутом наук про Землю університету Мічоакана в Сан-Ніколас-де-Ідальго (UMSNH).

Фінансується Національною радою з науки і техніки (Conacyt) і Міністерством енергетики (Sener), підрозділ петрофізики належить до ряду національних лабораторій, які поширюються по всій республіці. До числа технічних керівників відносяться Доктор наук про Землю Антоніо пола Вільясеньор, який відповідає за впровадження обладнання, і доктора Віктор Уго Гардуньо Монрой і Хосе Луїс Масіас Васкес, дослідники, визнані за їх послужний список і проекти, пов’язані з вулканологією, структурною геологією і геотермальною розвідкою.

“Петрофізика-це галузь геології, яка дозволяє вивчати фізичні, механічні, водні, кам’яні та мінералогічні властивості породи. В цілому, знання властивостей гірських порід може служити для проектування глибокого фундаменту, вивчення стійкості схилу або схилу, проектування тунелю і знання того, як рідина розподіляється по скелі, серед іншого”, – зазначає Антоніо пола.

Підрозділ петрофізики має наступні області:

* Різання та підготовка зразків

У цій галузі і на основі міжнародних стандартів отримані зразки різної геометрії (циліндри, кубики і так далі), необхідні для проведення лабораторних фізичних, водних і механічних випробувань.

* Фізична властивість

Тут є спеціалізоване обладнання, згадує дослідник, для отримання таких властивостей, як щільність, пористість, мінералогія, форма і розподіл компонентів. Це пов’язано з тим, що породи успадковують властивості родовища, де вони утворилися, тому при вивченні зразка можна дізнатися загальні умови.

“Коли вивергається якийсь вулкан, часто утворюються шлейфи попелу і гірських порід, в ході процесу доходить до того, що колона стає стрункою, втрачає стабільність і падає по схилу вулкана, перетягуючи матеріали, які він знаходить на своєму шляху, після осадження матеріал консолідується і охолоджується, і саме тому характеристики резервуара безпосередньо пов’язані з формою майданчика”.

На додаток до цього прикладу, про те, як породи набувають характеристики своєї освіти, він згадав рожевий кар’єр міста Морелія, такі характеристики, як колір, пористість і щільність, були успадковані з моменту його утворення.

“Зокрема, щільність досягається за допомогою пікометра гелію, який, як правило, працює за допомогою газу в зразку породи, який вводиться через пори і дозволяє дізнатися щільність”.

* Водні властивості

Однією з водних характеристик є проникність, ця процедура дозволяє дізнатися траєкторію і швидкість рідини через породу. У цій області проникність може бути отримана за допомогою пермеаметра азоту. Тест заснований на законі Дарсі, який описує на основі лабораторних експериментів характеристики руху води через пористе середовище, стверджує він.

“Кам’яний циліндр поміщається, і газ пропускається через один з його кінців, щоб виміряти, з іншого боку, скільки газу проходить через ядро. Їх одиниці виміру-Дарсі”.

• Механічна властивість

У цій області вони відповідають за оцінку того, наскільки він чинить опір і як камінь деформується перед зовнішніми силами. Для цього вони використовують завантажувальний прес GDS, який являє собою раму, на яку поміщається зразок, а через поршень застосовується зміщення, яке деформує породу. Протягом усього тесту вимірюється, скільки зусиль докладено і скільки деформації піддається зразок. Серед іншого, ви можете знати зміни обсягу породи перед навантаженням, пояснює доктор.

“У нас є локальні Вимірювачі деформації магнітним полем. Сейсмічна хвиля проходить через скелю, щоб знати, як вона передається. Ця процедура дуже важлива з точки зору досліджень землетрусів, оскільки вона дозволяє зрозуміти поведінку, яку вони роблять, і їх вплив на скелю. Це дуже складна машина для маніпулювання через її вагових і висотних характеристик (вона важить більше трьох тонн і вимірює більше трьох метрів)”.

Ця машина була привезена з Англії, і для того, щоб мати можливість маніпулювати нею всередині лабораторії, їм довелося спроектувати спеціальний кран, який дозволяв їм переміщати її у вже побудованому просторі. Пристрій також має тривісну осередок, всередині якої поміщається зразок, загорнутий в пластикову мембрану, яка не пропускає силікон, через який до нього прикладається утримує зусилля.

Вони розпочали цей проект у 2014 році. Зараз в 2018 році у них вже є все обладнання. В даний час національні та міжнародні проекти, такі як двосторонній проект GEMEX, реалізуються з європейськими вченими та інституційними проектами, такими як проекти PAPIIT UNAM, для вивчення скелі історичних будівель Морелії та отримання інструментів для їх належного відновлення.

Залишити відповідь