Опора UABJO дослідження в області термоелектрики

Оахака де Хуарес, Оахака. 9 січня 2019 року (інформаційне агентство Conacyt).- Розробка матеріалів, що використовують теплову енергію, або у вигляді відпрацьованого тепла, що генерується в промисловості, в машинах внутрішнього згорання і в домашніх умовах, або з природних джерел, таких як сонце, геотермальні джерела і навіть з самого людського тіла, є частиною дослідної роботи професори Автономного університету Беніто Хуареса в Оахаке (УАБХО) Лоренцо Тепеха Каррільо.

Професор відділу біологічних систем і технологічних інновацій (SBIT UABJO) пояснює, що в рамках його роботи по синтезу і характеристиці матеріалів для застосування в альтернативних джерелах енергії вивчаються методи розробки термоелектричних матеріалів, які сприяють перетворенню теплової енергії в електричну енергію і навпаки.

“У UABJO ми працюємо над вивченням методів синтезу термоелектричних матеріалів, які дозволяють виробляти електричну енергію з використанням перепадів температур, щоб ці матеріали дозволяли в майбутньому розробляти ефективні термоелектричні елементи””

Дослідник стверджує, що термоелектричні пристрої можуть працювати скрізь, де є різниця температур; наприклад, середня температура людського тіла становить 37 градусів за Цельсієм, а довкілля— не дуже жаркий день-25 градусів за Цельсієм; якщо буде розроблено термоелектричний матеріал, який міг би використовувати цю невелику різницю температур, ми могли б живити наручний годинник або наш мобільний телефон відповідним термоелектричним пристроєм.

Член рівня I Національної системи дослідників (SNI) додає, що термоелектричне використання в промисловості також життєздатне в найближчому майбутньому, головним чином на заводах, що використовують котли або машини внутрішнього згоряння.

“В одному автомобілі використовується лише близько 30 відсотків енергії, що постачається, а решта 70 відсотків витрачаються у вигляді відпрацьованого тепла; якщо б у нас були відповідні термоелектричні матеріали, можна було б розробити відповідні пристрої, які дозволяли б переробляти частину цієї енергії, яка тече у вигляді відпрацьованого тепла в атмосферу”.

Доктор матеріалознавства Інституту фізики Бенемеріта Автономного університету Пуебла зосередив свою роботу на вивченні перовскітних матеріалів, таких, як кобальтат лантану (LaCoO3), який володіє фізичними властивостями, які роблять його хорошим кандидатом на термоелектричний матеріал, прагнучи зробити методи синтезу економічно життєздатними і, перш за все, екологічно чистими.

Для цього в основному досліджуються два методи синтезу для отримання наноструктурованих матеріалів. Першим є гідротермальний розчин, який складається з приготування іонного розчину, який заливається в тефлоновий посудину і вводиться в реактор з нержавіючої сталі, а потім виконує реакцію під високим тиском при відносно низьких температурах.

Другий метод-шлях сіль-гель, який полягає в приготуванні іонного розчину з подальшим утворенням полімерної мережі поліакриламіду””полімерна мережа твердне, перетворюючись в гель, який піддається термічній обробці з отриманням однорідної суміші керамічних порошків””

Їх дослідження спрямовані на отримання нанорозмірних матеріалів, оскільки ці розміри сприяють поліпшенню термоелектричних властивостей.

“Ми працюємо в галузі фундаментальної науки, це дозволяє поліпшити наші знання про явища і законах, що регулюють термоелектрику, але інші дослідники зайняті розробкою пристроїв, таких як модулі Пельтьє, які можуть перетворювати тепло в електрику і в даний час використовуються в системах охолодження”, – підсумовує він.

Залишити відповідь