Рідини організму, джерела енергії для пристроїв

Сантьяго де Керетаро, Керетаро. 1 листопада 2018 р. (інформаційне агентство Conacyt). – завдяки роботі дослідників та студентів навчальних закладів і державних дослідницьких центрів Національна лабораторія мікро-і Нанофлюидных препаратів (Labmyn) генерує наукові знання і технології для розробки самовідновлюються датчиків, здатних вимірювати різні сполуки, такі як глюкоза, сечовина, молочна кислота та інші, для біомедичних застосувань.

Маючи в якості штаб-квартира, Центр досліджень і технологічного розвитку в електролітах( Cideteq); Автономний університет Керетаро (UAQ); Центр досліджень сучасних матеріалів (Cimav); Центр досліджень прикладної хімії (CIQA) і Центр досліджень з оптики (CIO), одним з напрямків спеціальності Labmyn синтез і хімічна та електрохімічна nano і biocatalizadores, а також мембрани іонного обміну для застосування в системах електрохімічних енергії.

Спеціаліст з нанотехнологій з інженерного факультету UAQ, кампус аеропорт, д-р Мінерва Герра Балказар пояснила, що Labmyn, яка є частиною програми національних лабораторій Національної ради з науки і техніки (Conacyt), має спеціалізоване обладнання для екстракції, очищення та біохімічної характеристики комерційних і ендемічних ферментів з високим ступенем чистоти для застосування в датчиках і системах перетворення енергії.

“У лабораторії ми працюємо з мікрофлюїдними паливними елементами, які використовують біологічні каталізатори, такі як ферменти, які мають специфічні реакції, що дозволяє нам вибірково окислювати або відновлювати будь-яке з’єднання, присутнє в рідинах організму, з метою вилучення електричної енергії. Сполуки, які ми використовували, – це глюкоза, етанол, сечовина, молочна кислота, присутня в поті, серед інших. Це робота, яка була розпочата 10 років тому і була об’єднана зі створенням Labmyn”.

Науковий співробітник і докторант Хуан де Діос Галіндо де Ла Роза підкреслив, що розробка цих проектів здійснюється міждисциплінарними групами бакалавра, магістра і доктора філософії, а також студентами.

“Ми спираємося на студентів різних спеціальностей, таких як нанотехнології або біомедицини; ми прагнемо до того, щоб проекти не залишалися тільки в фундаментальній науці, але кожен з них мав пряме застосування, таке як біомедичні пристрої, аналіз стічних вод або харчова промисловість. Крім того, ми просуваємо написання статей, щоб результати їх досліджень могли бути відомі у всьому світі”.

Вимірювання молочної кислоти і вироблення енергії
В рамках цієї наукової роботи Дослідники та студенти Labmyn розробили патч, який з поту дозволяє користувачеві не тільки вимірювати рівень молочної кислоти, але і генерувати енергію, необхідну пристрою для його роботи.

У зв’язку з цим кандидат наук і науковий співробітник Labmyn Рікардо Антоніо Ескалона Вільялпандо підкреслив, що це неінвазивна технологія, яка була розроблена в рамках основної лінії цієї лабораторії, яка є отриманням енергії з рідин організму.

“Проект полягає в розробці пластиру для отримання енергії з поту; Ми реалізуємо конструкцію з електродами, які іммобілізують фермент лактатоксидазу для окислення молочної кислоти, що міститься в поті, тим самим отримуючи електричну енергію. Ми вже розробили прототип, зроблений в Мексиці, який поміщається на шкіру, і коли людина потіє, хімічна енергія молочної кислоти перетворюється в електричну енергію. Крім того, він має бездротовий пристрій, який працює з Bluetooth, не потрібні кабелі. Користувач з програми для телефону Android може перевірити, скільки напруги і струму відбувається в процесі, щоб воно використовувалося на пристроях з низьким енергоспоживанням, як і один і той же пристрій”.

Він підкреслив, що сукупні значення цієї технології полягає в тому, що вона неінвазивна, в порівнянні з тими, які знаходяться на ринку, які для отримання зразків вимагають мікроголки, а також дозволяють вимірювати молочну кислоту на місці.

“Це важливо, тому що молочна кислота пов’язана з серйозними захворюваннями, такими як серцева недостатність. Прототип вже протестований, ми працюємо над кількома публікаціями на міжнародному рівні і подаємо заявку на патент. Ми представили його на конгресах у Мексиці, Польщі та найближчим часом у Сполучених Штатах. Ми хочемо повідомити, що в нашій країні є технології і що існує міждисциплінарна група, де об’єднана електронна, електрохімічна, ферментативна і біохімічна частина, яка вже породила матеріальний продукт. Крім того, це пристрій, який за своєю функціональністю може бути адаптований для виконання інших вимірювань, таких як глюкоза, наркотики або сечова кислота”.

Група дослідників і студентів Labmyn представила проекти і технологічні досягнення на міжнародних форумах, таких, як 17-А і 18-а Міжнародна конференція з мікро – і нанотехнологій в області виробництва і перетворення енергії( PowerMEMS), проведена відповідно в Японії і Сполучених Штатах; симпозіум з водню, енергетики, теоретичних та інженерних рішень в Сіракузах, Італія; а також зустріч ECS Fuel Cell. 233rd в Канкуні, Мексика.

Залишити відповідь